AYIN TÜRKÜSÜ

Yine yeniden merhabalar sevgili Deruhte okurları ve türküsever dostlarımız…

Bu ay sizler için, hikâyesi bağır yakan, hangi sese değse yakışan, kulağa dokunsa dile pelesenk olan cennet şehir Diyarbakır yöresine ait bir türküyü seçtik: şanıyla Suzan Suzi…

Hikâyesini uzun uzun yazmayı çok isterdik lakin burada da hatırımıza çocukluğumuzun hikâyecisi Heredot Cevdet düştü. Açtık, tekrar tekrar dinledik. Bu güzel kesiti sizin de izlemenizi, o eski sıcak muhabbet ortamını hissetmenizi ve hikâyeyi namı diğer Heredot Cevdet, yani Hasan Kaçan’dan dinleyin istedik.

Lafı fazla uzatmayalım. Önce Heredot Cevdet’i dinleyip Suzan ve Adil’in aşkına katık olalım, sonra da Dilek Türkan’ın yorumuyla mest olalım. Ne dersiniz?

Ayın türküsünü dinlemek için tıklayın:

Deruhte Dergi

Deruhte Dergi, kendini içinde bulunduğu işin tamamından mesul görenlerden oluşur. Biz işin bir ucundan tutarak vicdanını rahatlatmayı başaramayanlarız. Edebiyatı umut ve kaygı ile seyrediyor ve bu kaygının diri tutulmasını umudumuz adına önemsiyoruz. Yazmayı salt ‘vakit öldürme aracı’ veya piyasaya(!) ürün sunma imkânı olarak görmemekte ısrar ediyoruz. Deruhte Dergi ekibi, ismiyle müsemma olmayı en büyük paye kabul eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir