FATMA BARBAROSOĞLU’NUN YENİ KİTABI HAKİKAT İNCİNMESİN ÇIKTI

Fatma Barbarosoğlu’nun yeni romanı “Hakikat İncinmesin” Profil Kitap’tan çıktı. Bu kitabında Barbarosoğlu “Dört kadının iç içe geçen hayatlarını; ölüm, mahremiyet, masumiyet, hatıralar, yaşlılık ve gençlik üzerinden başlatılan sorgulamaya dönüştürüyor.” Kitabın Öz Hikâye ile Müberra Hanım’a kulak misafiri olurken Köz Hikâye’de “insan kaderine doğru mu gider yoksa kaderi mi her hâlükârda insanı gelip bulur?” sorusu gibi pek çok soruya cevap ararken buluyoruz kendimizi.

Hakikat İncinmesin romanı yayımlanmadan ilk bölümü olan “Bilge Anlattığı” kısmı Fatma Barbarosoğlu’nun Yeni Şafak Gazetesi’ndeki köşesinde her Cuma tefrika edilerek okuyucularına duyurulmuş ve Deruhte Dergi olarak bu tefrikaları ilgiyle takip etmiştik. Şubat ayı ile birlikte kitabı elimize almanın mutluluğunu yaşadık.

Barbarosoğlu; Moda ve Zihniyet, İmaj ve Takva, Şov ve Mahrem adlı kitaplarıyla da dikkat çekmektedir.

Deruhte Dergi

Deruhte Dergi, kendini içinde bulunduğu işin tamamından mesul görenlerden oluşur. Biz işin bir ucundan tutarak vicdanını rahatlatmayı başaramayanlarız. Edebiyatı umut ve kaygı ile seyrediyor ve bu kaygının diri tutulmasını umudumuz adına önemsiyoruz. Yazmayı salt ‘vakit öldürme aracı’ veya piyasaya(!) ürün sunma imkânı olarak görmemekte ısrar ediyoruz. Deruhte Dergi ekibi, ismiyle müsemma olmayı en büyük paye kabul eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir