GÖNÜLLERİN OZANI NEŞET ERTAŞ’A RAHMETLE…

Samimiyet ve alçak gönüllü olmanın Anadolu’daki zirvesidir. Ceketini çıkarmak için konserine gelen insanlardan müsaade isteyecek kadar saygılı, sevdasını sır gibi saklayacak kadar “namuslu” ve öldükten sonra dahi hayırla anılacak kadar güzel bir insandı kendisi…

-dı dedik ama geçmiş zamanda kalmadı hiçbir zaman. Acılarımıza ortak oldu, sevinçlerimize, düğünlerimize, ağıtlarımıza, aşklarımıza, sevdalarımıza. “Bir ayrılık, bir yoksuzluk, bir ölüm” derken bütün dertlerimizi özetledi aslında. “Leyla” dedi kimi zaman yüreğimizdeki yangın için. Kimi zaman da “Cahildim dünyanın rengine kandım” dedi ölümü unutarak dünyaya kapılmalarımız için.

Kimden söz ettiğimizi daha ismini bile zikretmeden anladınız değil mi? O kadar içimize işledi, o kadar bizden biri oldu ki yaptığı her şey bizde iz bıraktı, bizi kendisine yakın eyledi.

Yalan rengine kandığı dünyaya tam 7 sene önce gözlerini kapadı Neşet Ertaş. Her birimizin gönlünde güzeldi, güzelliğine şahit olduk, güzelliğini yaşadık. Rabbimiz onun da yerini güzel kılsın.

Ölümünün 7. Sene-i devriyesinde özlem ve dua ile anıyoruz…

Deruhte Dergi

Deruhte Dergi, kendini içinde bulunduğu işin tamamından mesul görenlerden oluşur. Biz işin bir ucundan tutarak vicdanını rahatlatmayı başaramayanlarız. Edebiyatı umut ve kaygı ile seyrediyor ve bu kaygının diri tutulmasını umudumuz adına önemsiyoruz. Yazmayı salt ‘vakit öldürme aracı’ veya piyasaya(!) ürün sunma imkânı olarak görmemekte ısrar ediyoruz. Deruhte Dergi ekibi, ismiyle müsemma olmayı en büyük paye kabul eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir