HASAN ALİ YÜCEL EDEBİYAT ÖDÜLLERİ “ÖĞRETMENLER ARASI KISA ÖYKÜ YARIŞMASI”

Değerli Öğretmenlerimiz,
Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği “Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması” Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında düzenlenmekte olup bizlere kalem tutmayı ve yazmayı öğreten siz değerli öğretmenlerimizin kısa öykülerini Deruhte Dergi olarak takip etmekte ve daha çok Öğretmenimize ulaşması için duyurusunu yapmayı bir borç ve vazife biliriz. Yarışamaya son katılım tarihi 30 Eylül 2019 Pazartesi günüdür.
Yarışmaya dair ayrıntılı bilgilere http://oygm.meb.gov.tr/kisaoyku/ adresinden ulaşabilir ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Şimdiden tüm öğretmenlerimizin kalemine sağlık.

Deruhte Dergi

Deruhte Dergi, kendini içinde bulunduğu işin tamamından mesul görenlerden oluşur. Biz işin bir ucundan tutarak vicdanını rahatlatmayı başaramayanlarız. Edebiyatı umut ve kaygı ile seyrediyor ve bu kaygının diri tutulmasını umudumuz adına önemsiyoruz. Yazmayı salt ‘vakit öldürme aracı’ veya piyasaya(!) ürün sunma imkânı olarak görmemekte ısrar ediyoruz. Deruhte Dergi ekibi, ismiyle müsemma olmayı en büyük paye kabul eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir