KUDÜS ŞAİRİ NURİ PAKDİL’İN SAĞLIK DURUMU

Kudüs Şairi Nuri Pakdil’in 7 Haziran Cuma günü öğlen saatlerinde memleketi Kahramanmaraş’tan Ankara’ya dönmek üzere yola çıkacağı sırada, yaşadığı bir düşme sonucu kalça kemiği kırıldığı gerekli kontroller yapıldığı sırada anlaşılmıştı. Yardımcı Necip Evlice ’nin yapmış olduğu açıklamalarla son beş gün içerisindeki sağlık durumunu öğrenmekteyiz.

Üstad Nuri Pakdil’in Kahramanmaraş KSÜ Tıp Fakültesi doktorları tarafından yapılan kontroller sonucunda ameliyat olmasına karar verilmiş, fakat bu ameliyatın Ankara’da yapılması üzerinden durulmuştur.

10 Haziran Pazartesi günü Ankara Şehir Hastanesi’nde ameliyata giren üstadın ameliyatı başarı ile sonuçlandığı sevdiklerine yardımcısı Necip Evlice tarafından bildirilmiştir.

11 Haziran Salı günü Üstad, bir video yayınlayarak dua eden tüm sevdiklerine teşekkür etmiştir. Üstadın her zaman dediği gibi “İnanınca duanın gücü artar!”

Deruhte Dergi olarak kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Allah’tan acil şifalar diliyoruz.

Deruhte Dergi

Deruhte Dergi, kendini içinde bulunduğu işin tamamından mesul görenlerden oluşur. Biz işin bir ucundan tutarak vicdanını rahatlatmayı başaramayanlarız. Edebiyatı umut ve kaygı ile seyrediyor ve bu kaygının diri tutulmasını umudumuz adına önemsiyoruz. Yazmayı salt ‘vakit öldürme aracı’ veya piyasaya(!) ürün sunma imkânı olarak görmemekte ısrar ediyoruz. Deruhte Dergi ekibi, ismiyle müsemma olmayı en büyük paye kabul eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir