LİSELİLER ÖYKÜ YARIŞMASI

Kapadokya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen ve Coronavirüs (COVID-19) salgını tedbirleri gereğince ülkemizde eğitim-öğretime ara verilmesi nedeniyle ödüllü öykü yazma yarışması başvuru şekli hakkında değişiklikler olduğu bildirilerek, son başvuru tarihi ertelenmiştir. Evde kaldığımız şu günlerde eli kalem liseli kardeşlerimize yarışmaya katılmalarının farklı bir tecrübe olacağı kanaatini taşıyoruz.

Yarışmada, birinciye 1.500, ikinciye 1.000, üçüncüye 500 TL karşılığı hediye çeki verileceği gibi dereceye giren 20 öykü de kitaplaştırılacaktır.

Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Nisan 2020 olarak güncellenmiştir. Detaylı bilgi için: https://www.kapadokya.edu.tr/akademik/beseri-bilimler-fakultesi/turk-dili-ve-edebiyati/oyku-yarismasi adresine bakabilirsiniz.

Deruhte Dergi

Deruhte Dergi, kendini içinde bulunduğu işin tamamından mesul görenlerden oluşur. Biz işin bir ucundan tutarak vicdanını rahatlatmayı başaramayanlarız. Edebiyatı umut ve kaygı ile seyrediyor ve bu kaygının diri tutulmasını umudumuz adına önemsiyoruz. Yazmayı salt ‘vakit öldürme aracı’ veya piyasaya(!) ürün sunma imkânı olarak görmemekte ısrar ediyoruz. Deruhte Dergi ekibi, ismiyle müsemma olmayı en büyük paye kabul eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir