TÜRKLER: ALLAH’IN ORDUSU

Ya zalimin yanındasın ya Türk’ün. Cihan tarihi belki de sadece bundan ibaret: Zalimler ve Türkler.

Düşmanlarına bile gıpta ettirecek kadar asil ve soylu bir milletin mensupları olarak, her şeyiyle bir Türk yurdu olan Anadolu’daki bin yıllık varlığımızın ebediyyete kadar devam etmesi için tarihin omuzlarımıza yüklediği misyonu yerine getirmemiz gerekmektedir. Dünyanın dört bir yanında zalimin pençesi altındaki mazlumların tek umudu olan Türkler, tarihleri boyunca bunu sürekli ispatlamışlardır. Bugün de aynı şekilde biz çok farkında olmasak da, dünyanın can simidi olmaya devam ediyoruz.

Özellikle Orta Doğu’da hem Batı’nın, ABD’nin Rusya’nın hem de kendi yöneticilerinin zulmüne maruz kalan halklara kucak açan, kendi ekmeğini o masumlara veren Türkiye, her zaman olduğu gibi yine yalnız ve tek başına. Türk Devleti, yaptığı bunca iyiliğe, fedakârlığa rağmen hiçbir devletten gerekli takdiri, maddi ve manevi yardımı görememiş olmasına rağmen tarihte olduğu gibi şanlı duruşunu sergilemekten bir an olsun vazgeçmiyor.

Deruhte Dergi olarak, son zamanlarda Suriye’de yaşanan olayları bir beka sorunu olarak görüyor ve Türk Devleti’nin Suriye’deki terör koridoruna ve Rusya ve ABD’nin katliamlarına dur demek için hukuki ve askeri bütün seçeneklere başvurması gerekliliğine inanıyoruz. Son olarak 27.02.2020 tarihinde silahlı unsurlarımıza yapılan alçak saldırıyı lanetliyor, bunu yapanların misliyle cezalandırılması için devletimizin ve hükümetimizin sonuna kadar arkasında olduğumuzu ilan ediyoruz.

Rusya ve ABD bizim düşmanımızdır. Bu cani ve zalim devletlerin Orta Doğu’dan elini çekmesi için her türlü mücadelenin Allah’ın yardımına mazhar olacağını; Allah’ın ordusu olarak, mazlumların hakkı ve devletimizin bekâsı için bu şanlı mücadelemizin muzaffer olacağını ümit ediyoruz.

İdlib’teki kalleş ve hain saldırıda şehadete ulaşan askerlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifa ve milletimize baş sağlığı dileyerek: Ya kuzgunlar leş yesin ya Türk Devleti Orta Doğu’da baş olsun!

 

Deruhte Dergi

Deruhte Dergi, kendini içinde bulunduğu işin tamamından mesul görenlerden oluşur. Biz işin bir ucundan tutarak vicdanını rahatlatmayı başaramayanlarız. Edebiyatı umut ve kaygı ile seyrediyor ve bu kaygının diri tutulmasını umudumuz adına önemsiyoruz. Yazmayı salt ‘vakit öldürme aracı’ veya piyasaya(!) ürün sunma imkânı olarak görmemekte ısrar ediyoruz. Deruhte Dergi ekibi, ismiyle müsemma olmayı en büyük paye kabul eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir